Fototerapia: podstawowe wiadomości na jej temat

O korzystnym wpływie światła słonecznego na ludzki organizm wiadomo od dawna. Choć ludzie docenili jego zalety już dawno, dopiero współczesna medycyna zdecydowała się na przeprowadzenie badań nad wpływem światła na zdrowie człowieka. Dzięki nim wiadomo, że w przypadku niektórych schorzeń terapia światłem może przynieść pozytywne rezultaty. Dotyczy to w pierwszej kolejności depresji oraz przewlekłego bólu. Światło może być skutecznym lekiem również w przypadku zaburzeń okołodobowych oraz w przypadku raka.
Fototerapia, czyli leczenie za pomocą światła, koncentruje się na ludzkim mózgu oraz na świetle, które przez oko dociera do mózgu i pozwala, dzięki falom świetlnym, regulować pracę organizmu.
Najkorzystniejszy wpływ na ludzki organizm ma oczywiście naturalne światło słoneczne. Oświetlenie stosowane w pomieszczeniach nie zawiera już tych wszystkich fal świetlnych, które pozwalają organizmowi prawidłowo funkcjonować. Brak tych fal prowadzi w efekcie do zmęczenia, może stać się również przyczyną innych problemów, np. zawałów, choroby Alzheimera czy też alkoholizmu. Zauważono również, że wiele osób nadużywających leków ma problemy z niedostateczną ilością światła. Dzięki specjalnym aparatom świetlnym można obecnie poddać pacjenta działaniu tak korzystnych dla zdrowia fal świetlnych i poprawić jego samopoczucie. Odkryto również w ostatnich latach, że właściwości terapeutyczne wykazuje również światło kolorowe. Jest ono szczególnie skuteczne w leczeniu zaburzeń nastroju oraz przy przewlekłym bólu.
Fototerapia, jako stosunkowo nowa metoda leczenia, stale się rozwija. Choć nie jest jeszcze powszechnie stosowaną metodą leczenia, ma coraz większą grupę zwolenników, zarówno wśród lekarzy, jak i wśród pacjentów, którym światło pozwoliło uporać się z licznymi dolegliwościami.Oświetlenie
Praktycznie każdy człowiek nie raz w życiu spotkał się z wieloma rozwiązaniami technicznymi, które były dopasowane do oczekiwań dzisiejszego człowieka, a także jego często wygórowanych oczekiwań. Dlatego właśnie idealną opcją jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju oszczędności w...
Urlop w Malborku

WinRol Wrocław
Rolety dachowe


Firma WinRol przedstawia kompleksową ofertę systemów osłonowych do okien połaciowych (dachowych). Dostępne wersje zewnętrzne i wewnętrzne. Bogaty wybór wzorów. Szczegóły na stronie www.winrol.com.pl/rolety-dachowe.

WinRol
Al.Karkonoska 25a
53-015 Wrocław
Tel. 506276482
e-mail: kontakt@winrol.pl
www.winrol.com.pl