Urlop w Malborku

Północne Pomorze to idealne miejsce na spędzenie kilku dni urlopu, z dala od wielkomiejskiego pędu. Z pewnością będzie to czas aktywności i rekreacji na świeżym powietrzu. Miasto należy do stowarzyszenia gmin tj. Polskie Zamki Gotyckie.
Promuje ono bardzo prężnie turystykę w tym regionie. Niewątpliwie atrakcją miasta i całego przyległego terenu są zabytki, pozostałości po średniowiecznym zakonie Krzyżaków. Tymczasem Malbork to również ważne centrum kongresowej turystyki. Miasto położone jest na szlaku wodnym, w związku z tym proponuje spacerowe rejsy wodnym tramwajem czy statkami. Latem Nogat zaprasza na kąpiele w swych oczyszczonych wodach. Ponadto magiczną panoramę miasta można podziwiać z gondoli, kajaku. W 2009 roku na terenie Malborka funkcjonuje duży linowy

W Malborku na urlopiepark, dla amatorów mocnych wrażeń. Miasto posiada również sekcje smoczych łodzi, posiadające już spore osiągnięcia w tym sporcie. Reprezentują kraj na Mistrzostwach Europy i Świata.
Entuzjastów poznawania świata ciekawymi szlakami, zachęcić można również tu do podróżowania po pięknych ścieżkach północnej Polski. Polecamy szlak Mennonitów. Łączy on obiekty pochodzące z epoki osadnictwa na Żuławach. To zabytkowy, antropogeniczny krajobraz delty, który wciąga swym pięknem, harmonią i surowością. To wspaniała lekcja historii człowieka i etnografii. Szlak Polskich Zamków Gotyckich to kompendium wiedzy, jakie zabytki architektury średniowiecznej powstawały na terenie północnej Polski. Wspaniałe fortyfikacje począwszy od Bytowa, Gniewu, Sztumu, po Olsztyn, Lidzbark Warmiński, Kętrzyn, Prabuty. Odnajdujemy na szlaku fragmenty historii współczesnej, oglądamy widowiska, pokazy starć rycerzy, biesiadujemy do rana przy dźwiękach dawnej muzyki i posilając się kuchnią staropolską. Po szlaku można poruszać się pociągiem, rowerem, samochodem. Taki rajd to podróż w miejsca, które witają swych gości niezwykłym urokiem Wieków Średnich.

Więcej informacji o sezonowych atrakcjach turystycznych dowiesz się na antenie radia Malbork.
Oświetlenie
Praktycznie każdy człowiek nie raz w życiu spotkał się z wieloma rozwiązaniami technicznymi, które były dopasowane do oczekiwań dzisiejszego człowieka, a także jego często wygórowanych oczekiwań. Dlatego właśnie idealną opcją jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju oszczędności w...
Co nowego w mieście - Radio Malbork