Wybieramy oświetlenie do akwarium. Zobacz top 6


Bardzo istotną funkcję w tworzeniu tlenu przez rośliny jest światło. Tlen jest niezbędny do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania ryb i pozostałych zwierząt wewnątrz akwarium. W obecności światła rośliny wewnątrz akwarium mogą dokonywać syntezy związków organicznych z prostych substancji nieorganicznych. Światło pozwala również regulować procesy życiowe u ryb i pozostałej fauny. Inną istotną funkcją światła w akwarium jest aspekt wizualny akwarium i jego mieszkańców.

Światło naturalne – światło słoneczne

Najtańsza, bo darmowa metoda oświetlania akwarium, które doskonale uzupełnia braki w oświetleniu sztucznym. Należy jednak pamiętać, że światło słoneczne nie może być jedyną formą oświetlania akwarium ponieważ zimą dzień jest zbyt krótki i rośliny i zwierzęta mogą zacząć chorować z powodu niedoboru światła. Nie zalecamy również stosowania wyłącznie światła naturalnego (np. stawiając akwarium na parapecie) ponieważ taki zabieg przyśpiesza rozwój glonów i wzmaga skoki temperatur między dniem ,a nocą.

Zwykłe żarówki

Zdecydowanie odradzamy stosowanie zwykłych żarówek. Problem z nimi jest taki, że zbyt mocno podgrzewają akwarium, a ich wydajność świetlna jest bardzo mała – wynosi jedynie pięć procent. Oznacza to, że jedynie pięć procent energii zużytej przez żarówkę przekształcana jest na światło. Żarówki emitują głównie światło czerwone.

Oświetlenie LED

Lampy diodowe LED to rozwiązanie najdroższe jeśli chodzi o koszty zakupu jednak najtańsze pod względem kosztów eksploatacji.  Posiadają niską moc świetlną i doskonale nadają się jako oświetlenie nocne.

Świetlówki

Bardzo popularne rozwiązanie w kategorii sztucznego oświetlenia. Jest bardzo ekonomiczna w eksploatacji dzięki bardzo długiej żywotności. Świetlówki cechują się dobrą wydajnością ponieważ aż piętnaście procent energii zużytej przez świetlówkę zamieniana jest na promieniowanie świetlne. Świetlówki emitują głównie światło niebieskie i dostępne są w różnych barwach i odcieniach.

Lampy HQL (rtęciowe)

Lampy rtęciowe HQL charakteryzują się bardzo dobrą wydajnością i relatywnie niskimi kosztami obsługi w porównaniu do opisywanych wyżej świetlówki ponieważ znacznie wolniej tracą intensywność świecenia. Lampy rtęciowe doskonale nadają się do używania na większych głębokościach i zalecane są do stosowania w akwariach o głębokości powyżej 60cm. Przy stosowaniu lamp o większej mocy polecamy wzbogacanie wody dwutlenkiem węgla. 

Lampy HQI (meta halogenowe)

Lampy meta halogenowe HQI są lepsze od lamp HQL ponieważ posiadają znacznie lepszą barwę światła. Używa się ich głównie w dużych zbiornikach jednak w takich przypadkach należy również stosować słabsze oświetlenie punktowe. Mimo wysokiej jakości światła i dobrej wydajności bardzo szybko się zużywają. W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo bestsellerowy model Odyssea ADV 70W HQI.

Oświetlenie do akwarium w korzystnej cenie można kupić na stronie http://aquawave.pl/37-oswietlenie-do-akwarium.Oświetlenie
Praktycznie każdy człowiek nie raz w życiu spotkał się z wieloma rozwiązaniami technicznymi, które były dopasowane do oczekiwań dzisiejszego człowieka, a także jego często wygórowanych oczekiwań. Dlatego właśnie idealną opcją jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju oszczędności w...
Radio Włocławek